13O. Výročí SDH Nečín

11.6.2022 slavil náš sbor 130 výročí od založení. Ve 12:30 začaly přijíždět první sbory dobrovolných hasičů před naší zbrojnici, kde proběhlo přivítání. Podívat se přijel i senátor P. Štěpánek. Ve 13 hodin vyrazil slavnostní průvod pod taktovkou kapely V originál k pomníku padlých vojáků z První světové války, kde byl položen věnec a byla zahrána hymna. Poté pokračoval průvod na fotbalové hřiště, kde nastoupil před tribunu. Následně byla k vidění spanilá jízda novodobé i starší techniky našich spřátelených sborů, která přijela na fotbalové hřiště. Pak následovaly projevy zástupců z OÚ Nečín, starosty našeho SDH, starosty OSH a 25. okrsku. Po projevech proběhlo ocenění našich členů a začal odpolední program. Před tribunou na podiu vystoupily několikrát stepařky, na hřišti proběhly kynologické ukázky PČR. Následoval požární útok našich předškolních dětí a ukázky hasičské techniky. Skákací hrad a odpolední výroba pěny naší jednotkou, potěšil hlavně děti. Celou slavnost provázelo letní počasí a přes 200 návštěvníků vytvořilo krásnou atmosféru. Celou slavností nás svým hlasem provázel herec Pavel Nový. Ozvučení akce zajistila nečínská rodina Marhoulů. Poděkování patří všem členům SDH Nečín, kteří se podíleli na organizaci této akce.